Головна » Файли » Інокулянти » Ризоактив

Ризоактив
[ · Скріншот ] 31.03.2015, 09:57

Інноваційний препарат високоактивних конкурентоздатних бульбочкових бактерій, призначений для обробки насіння бобових культур до сівби.

Культура: соя, горох.
Препарат Ризоактив випускається в трьох марках: Р (рідкий), Т (торф), В (вугілля), які більш стійкі до пошкоджувальної дії чинників навколишнього природного середовища, завдяки чому здатний суттєво збільшити врожайність культур та поліпшити їхню якість.
Використання Ризоактиву значно поліпшує умови азотного живлення сої або гороху завдяки його фіксації з атмосфери. Використання Ризоактиву за дотримання технології гарантовано збільшує врожайність сої на 0,2-0,8 т/га та забезпечує економію (20-35%) мінеральних добрив, підвищує якість зерна за вмістом білка на 20%-25%.
Форми препарату: рідина, порошок (на основі торфу або на основі активованого вугілля).
Діюча речовина: високоактивні  конкурентоздатні  штами Bradyrhizobium japonicum, адаптовані до ґрунтово-кліматичних умов України.
Вміст діючого чинника (титр бактеріальних клітин): в 1 г препарату близько 4–6 млрд.
Спосіб застосування: препарат використовується для передпосівної інокуляції насіння шляхом механізованої або ручної обробки посівного матеріалу. Для обробки використовується прилипач, що постачається в комплекті з препаратом.
Для  отримання  максимального  ефекту  від  використання  біопрепаратів необхідно створити оптимальні умови як для росту і розвитку рослин, так і для функціонування мікроорганізмів.

Марка:

Р

Т

В

Форми препарату:

рідина

на основі торфу

на основі активованого вугілля

Діюча речовина:

3 штами бульбачкових бактерій р. Bradyrhizobium japonicum

Вміст діючого чинника (титр бактеріальних клітин): в 1 г препарату не меньше

5-6 млрд.

4-5 млрд.

4-5 млрд.

Термін зберігання:

3 місяці при температурі +5 - +8°С

6 місяців при температурі +5 - + 15°С

Норма витрати на т насіння:

2 кг

Фасування:

1 л, 5 л, 10 л

2 кг

1 кг

Бактерізацію проводять:

завчасна обробка насіння (30 діб) до посіву

завчасна обробка насіння (14 діб) до посіву

 

Переваги інокулянту Ризоактив:
1. Економічність:

  • стабільність цінової політики, яка не залежить від економічного стану країни (ціна зафіксована у гривні);
  • збільшення врожайності сої на 0,2-0,8 т/га;
  • підвищення якості зерна за вмістом білка на 20-25%;
  • економія 20-35% мінеральних добрив.

2. Функціональність:

  • можливість завчасної обробки рослинної культури (30 або 14 діб до посівного етапу);
  • наявність трьох діючих штамів бульбочкових бактерій, що здатні розвиватись у різних погодних умовах;
  • можливість безконфліктного використання з іншими препаратами, зокрема, поєднання із фунгіцидами в одній ємності.

3. Зручність використання:

  • наявність двох препаративних форм для максимального комфорту використання (порошок та рідина);
  • можливість використання препарату незалежно від технічного оснащення господарства;
  • наявність дрібного фасування препарату, що дає можливість використовувати інокулянт як великим, так і дрібним господарствам.

Механізм дії препарату:
Після обробки насіння інокулянтом Ризоактив (дозволяється обробка насіння за 30 діб до посіву у разі використання рідкої форми препарату або за 14 діб при виборі порошкоподібної форми), бактерії Bradyrhizobium japonicum вступають у контакт із коренем рослини, проростаючи на ньому у вигляді тонких волосків. Невдовзі на місці контакту утворюються бульбочки. Всередині бульбочки починається активний процес розмноження азотфіксуючих бактерій, які перетворюють газоподібний азот у прийнятну для засвоєння рослиною форму іона амонію NH4+. Бобові починають активно засвоювати азот з повітря, що зміцнює рослину і значно підвищує її репродуктивні функції. Поживні речовини, що накопичуються у корені та рослинних рештках, зберігаються у ґрунті та частково передаються рослинам, що будуть посіяні наступного року, сприяючи їхньому активному розвитку.

Важливо: Для отримання максимального ефекту від використання біопрепаратів необхідно створити оптимальні умови як для росту та розвитку рослин, так і для функціонування мікроорганізмів, а саме: тримати препарат та оброблений посівний матеріал у недосяжному для сонячних променів місці за температури нижче +25 оС, не допускати надмірного охолодження препарату, унеможливити контакт препарату з фумігантами, не використовувати для інокуляції хлоровану воду, не використовувати препарат з закінченим терміном дії та пошкодженою упаковкою, слідкувати за правильною кількістю нанесеного на насіння препарату.

Категорія: Ризоактив | Додав: Administrator
Переглядів: 4066 | Завантажень: 0