Головна » Файли » Проти шкідників (інсектециди) » Трихограма

Трихограма
[ · Скріншот ] 26.01.2015, 13:42

ТРИХОГРАМА

 

Дрібна комаха бурого кольору, яка належить до родини трихограматид ряду перетинчастокрилих, знищує понад 80 видів шкідників. Трихограма розвивається всередині заражених нею яєць комах-шкідників.  Уражені трихограмою яйця через кілька днів набувають темного забарвлення.

 Паразитичний спосіб життя ведуть лише личинки, а дорослі комахи живляться нектаром та росою.

Трихограму використовують для боротьби з листогризучими та підгризаючими совками, стебловим кукурудзяним метеликом, шкідниками саду, американським білим метеликом, лучним метеликом, шовкопрядами та іншими шкідниками.

Випуск трихограми проводять у два прийоми: на початку яйцекладки основних видів совок і стеблового метелика та з настанням масової яйцекладки. При авіаційному способі розселення випускають різновікову трихограму один раз, але при цьому враховують строки відродження трихограми.

Норми випуску:

Буряки, озимі, багаторічні трави, просо, соняшник, овочі - 80-100 тис. особин на га, кукурудза від 100 тис. до 200 тис. особин  на га.

ЗАСТОСУВАННЯ ТРИХОГРАМИ НА ПРИСАДИБНИХ ДІЛЯНКАХ

Випускають трихограму у період яйцекладки шкідників.

В умовах центральної України совки розвиваються у 2-х поколіннях.

Проти кожного покоління совок проводять 2-3 випуски трихограми з інтервалом 10-12 днів.

Проти першого покоління трихограму випускають у другій-третій декаді травня, проти другого - у другій-третій декаді серпня.

Перший випуск співпадає з початком яйцекладки шкідників, 2 та 3 - з періодом їх масової яйцекладки. Тому, щоб отримати високу ефективність від застосування трихограми, необхідно провести 4-6 її випусків на сезон.

Схема випуску: вміст пакета ділять на 2-3 частини. Першу частину поміщають на відродження, а решту кладуть у холодильник, де вона може зберігатися близько  місяця при температурі +2 - +3 0 С і вологості 85-90 %.

При кімнатній температурі доросла комаха виходить з яйця через 3-5 днів. Відроджена трихограма живе 10-12 днів.

 

Приблизно за день перед відродженням трихограми  (при появі перших поодиноких комах у пакеті) у 1-літрові банки або пластмасові відра кладуть паперові кульки діаметром 0,5-1 см, або прив'яле листя рослин (щириці, акації), або суцвіття конюшини, тмину, моркви, квасолі. На ділянку 0,5 га використовують 50 кульок (листочків). У ці посудини засипають трихограмовані яйця і їх горловину закривають тканиною. Коли  комахи рівномірно розмістяться на кульках чи листочках, їх можна випускати на ділянку. Кульки розміщують на посівах: моркви, цибулі, капусти, столових та кормових буряків. У садах, лісополосах кульки з трихограмою розміщують по всій кроні дерева. Наступні випуски проводять за цією ж схемою.

 

 

Категорія: Трихограма | Додав: Administrator
Переглядів: 1603 | Завантажень: 0