Головна » Файли » Тваринництво » Капелюхів ярок

Капелюхів ярок
[ · Скріншот ] 03.07.2015, 12:32

ВКАЗІВКИ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ засобу «Капелюхів ярок» для утилізації свинячого гною під час проведення досліджень.

 

Варіант 1. Зберігання рідкої  частини гною в танках після відділення твердої фракції при безпідстилочному утриманні тварин. Застосовується модифікація №3 препарату.

 1. Залежно від об’єму накопиченої рідкої фракції гною готується необхідна кількість робочого розчину. Для обробки 10 куб.м гною відмірюють 150 г препарату і заливають 10 л відстояної нехлорованої води кімнатної температури. Після перемішування настоюють 20-30 хв.
 2. Поверхня гною повинна бути рідкою. Препарат активний виключно у водному середовищі, тому після замерзання і відтаювання вмісту гноярки необхідно вносити чергову дозу препарату.
 3. Підготований розчин вливають у танк.
 4. На поверхню гною додатково виливають будь-яку рослинну олію (бажано непридатну для іншого використання – пересмажену, забруднену та ін.) з розрахунку 150 мл на 1 кв.м поверхні.
 5. Періодичність внесення препарату – 30 днів.

Варіант 2. Зберігання гною в накопичувачах без відділення твердої фракції при безпідстилочному утриманні тварин. Застосовується суміш модифікацій препарату №2 і №3 в співвідношенні 1:2.

 1. Залежно від об’єму накопиченого гною готується необхідна кількість робочого розчину. Для обробки 10 куб.м гною відмірюють 150 г препарату(дотримуючись необхідного співвідношення модифікацій) і заливають 10 л відстояної нехлорованої води кімнатної температури. Після перемішування настоюють 20-30 хв.
 2. Поверхня гною повинна постійно бути зволоженою. Препарат активний виключно у водному середовищі, тому після замерзання і відтаювання вмісту гноярки необхідно вносити чергову дозу препарату.
 3. Підготований розчин проціджують через 2-3 шари марлі. Підготованою суспензією з допомогою обприскувача обробляють всю поверхню гноярки, в т.ч. і стіни над шаром гною.
 4. Поверхню гною додатково обприскують будь-якою рослинною олією (бажано непридатною для іншого використання – пересмажену, забруднену та ін.) з розрахунку 150 мл на 1 кв.м поверхні.
 5. Періодичність внесення препарату – поява специфічного неприємного запаху.

Варіант 3. Зберігання гною в накопичувачах без відділення твердої фракції при утриманні тварин на підстилці. Застосовується суміш модифікацій препарату №2 і №3 в співвідношенні 1:1.

 1. Залежно від об’єму накопиченого гною готується необхідна кількість робочого розчину. Для обробки 10 куб.м гною відмірюють 150 г препарату і заливають 10 л відстояної нехлорованої води кімнатної температури. Після перемішування настоюють 20-30 хв.
 2. Підготований розчин проціджують через 2-3 шари марлі. Підготованою суспензією з допомогою обприскувача обробляють всю поверхню гною.
 3. Поверхня гною повинна постійно бути зволоженою. Препарат активний виключно у водному середовищі, тому після замерзання і відтаювання вмісту гноярки необхідно вносити чергову дозу препарату. Рекомендується укриття гноярки поліетиленовою плівкою для запобігання пересиханню верхнього шару гною.

Очікувані результати:

 • Через 3-5 днів після внесення препарату зникає або значно послаблюється неприємний запах.
 • При регулярному застосуванні препарату протягом тривалого часу органічні відходи в ємностях перетворюються на рідину темно-сірого кольору без запаху або з запахом вологої землі, придатну для поливу. При цьому кількість утвореного осаду не перевищує 3-5% від кількості твердих відходів до застосування препарату.
 • Рослинні рештки гною перетворюються на перегній.
 • В процесі компостування кількість патогенних мікроорганізмів суттєво знижується.
Категорія: Капелюхів ярок | Додав: Administrator
Переглядів: 882 | Завантажень: 0